
Mobile Charger - Premium Grade Quality Components | Quality Approved, Reliability And Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | USB-C |
| Plug Type | European |
| Usage | Mobile phone charging |
| Certification | CE |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Safe charging, Wide compatibility |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Haris Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Haris Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Haris Chandr
Address
Plot no-108, Sandesh Vihar, Pitampura, Delhi, Delhi, 110034, India
Report incorrect details
































