
Led Panel Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 6W, 12W, 18W |
| Input Voltage | 90-300VAC |
| Frequency | 50Hz |
| Power Factor | >0.9 |
| Driver Efficiency | >85% |
| CCT | 6500K, 3000K |
| CRI | >80 |
| Cutout Size | 105, 155, 210mm |
| Material | Aluminum,Acrylic |
| Shape | Round |
| Color | Off-White |
| Luminous Efficacy | 80-90 lm/W |
| Features | High Illumination, Easy Maintenance, Energy Efficient, Long Lifespan, Durable Design, Wide Wattage, Slim Profile, Modern Design |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAFCG8533L1Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCG8533L1Z4
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Kartik Khullar
Address
A16, Second Floor, Phase-2 Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
led panel light in Noida
Report incorrect details

































