
Led Panel Light 56w - Aluminum, 1200x300mm, Silver, Ac 100-240v | Energy Saving, Long Lifespan, Uniform Lighting, Easy Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 100-240V |
| Size | 1200x300mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 56W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Easy installation, Uniform lighting, Durable, High efficiency, Low maintenance, Bright lighting |
Product Overview
Key Features
LED Ultra Slim Panel Light 56W, Size 1200 x 300mm, using imported light guiding panel material, Side lit technology, AOT chip from Taiwan, Up to 30,000 usage hours
LED Panel Light 56W
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GEMINI HITECH DISTRIBUTION INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GEMINI HITECH DISTRIBUTION INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AACCG8603N1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCG8603N1ZC
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr. Sunil Solanki
Address
Plot No 4/1, Irfan Building, 2nd Floor, P.R. Lane, 2nd Cross, SJP Road, Bengaluru, Karnataka, 560010, India
led panel light in Bengaluru
Report incorrect details










































