
Led Panel Light 48w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 595x595mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 48W |
| Features | Energy saving, Long life, High brightness, Easy installation, Uniform lighting, Durable, Low maintenance, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Edge Lit, 48W, 595x 595mm, Sanan Chipset, 216 pcs SMD LED,
Panel Thickness 9.5mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GEMINI HITECH DISTRIBUTION INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GEMINI HITECH DISTRIBUTION INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AACCG8603N1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCG8603N1ZC
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr. Sunil Solanki
Address
Plot No 4/1, Irfan Building, 2nd Floor, P.R. Lane, 2nd Cross, SJP Road, Bengaluru, Karnataka, 560010, India
led panel light in Bengaluru
Report incorrect details










































