
Indoor Unit Video Door Phone (Ctc-010)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Source | AC100-220V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| System Type | Smart View |
| Display | 7 inch TFT |
| Camera Connections | 4 cameras |
| Dimensions | 314x173x53 mm |
| Usage | Indoor video door phone system for building access and security. |
| Image Storage | 128 cuts |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Video display, Multi-camera, Easy setup, Wall mount, Secure access |
Product Overview
Key Features
Specification :
Power source: AC100-220V and 50/60 Hz
System type: Smart View System
Extension unit: DP-4HP/4VR/4H
Mounting type wall surface mounted type
Display 17.8 cm(7) inch color TFT LCD
Wiring camera to monitor: 4 wires
Dimension 314X173X53 mm
Image record: 128 cut
On-screen duration talk: 60 sec
Standby: 30 sec
Distance: 50 m(I 0.65) and 28 m(I 0.5)
Temperature 0A C-40A C
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Citi Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Telephones, Video Phones in bulk from Citi Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Ismail Kasmani
Address
Office No-3, Manish Market, Palton Road, Crawford Market, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
video door phone in Mumbai
Report incorrect details



































