
Hdpe Plastic Grinding Machine, Voltage: 415
Price: 475000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Grinding Machine |
| Dominant Color | Blue |
| Material | Steel |
| Power | 3-5 kW |
| Capacity | 100-500 kg/hr |
| Dimensions | 1500x1000x1200 mm |
| Weight | 500-1000 kg |
| Usage | Grinding HDPE plastic waste into smaller particles for recycling. |
| Features | HDPE Grinding, Plastic Recycling, Efficient Operation, Durable Design, Easy Maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INVOIT PLAST MACHINERY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Grinding & Milling Machinery in bulk from INVOIT PLAST MACHINERY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECI8405N1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECI8405N1ZC
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Arvind Patel
Members since
5 Years
Address
176, NK-03 Industrial Estate, Bakrol, Bakrol Bujrang, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
plastic grinding machine in Ahmedabad
Report incorrect details
































