
Digital Clarity Scanner - Unmatched Quality, Easy To Use & Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Image Scanner |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 600 DPI |
| Scanning Speed | 10 ppm |
| Interface | USB |
| Dimensions (LxWxH) | 50x30x15 cm |
| Weight | 5 kg |
| Power | 100-240V |
| Usage | Scanning photos and documents for digital archiving and editing |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | High Resolution, Easy Use, Fast Scanning, Durable Design, Low Maintenance |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to use
Durable
Low maintenance needs
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EPSON INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Printers & Scanners in bulk from EPSON INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAACE7858F1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAACE7858F1ZD
Kolkata, West Bengal
Name
Sourov
Address
Unit 36, 3rd Floor, 25A, Shakespeare Sarani, Kolkata, West Bengal, 700017, India
digital scanner in Kolkata
Report incorrect details









































