
Definition Of Digital Clarity Scanner - High Performance Document Handler, Smooth Operation & Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Document Scanner |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 600 DPI |
| Scanning Speed | 10 ppm |
| Document Size | A3 |
| Interface | USB |
| Power Consumption | 50W |
| Usage | Scanning documents, forms and cards |
| Weight | 10 kg |
| Dimensions (W x D x H) | 50x40x20 cm |
| Features | High Resolution, Fast Scanning, Easy Operation, Durable Design, Reliable Performance |
Product Overview
Key Features
Features:
Smooth working
High performance
Low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EPSON INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Printers & Scanners in bulk from EPSON INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAACE7858F1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAACE7858F1ZO
Indore, Madhya Pradesh
Director
Mr. Rajiv Jindal
Address
311, Royal Ratan, 7, M.G. Road Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
digital scanner in Indore
Report incorrect details





































