
Cctv Surveillance Camera - High-quality Durability, Affordable Pricing, Widely Utilized Across Sectors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | HD |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Viewing Angle | 120° |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance in various sectors like commercial or residential areas |
| Housing Material | Metal |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Compliance | IP66 |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Easy install, Durable design, Remote viewing, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNITON TRADE INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from UNITON TRADE INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vipin Singhal
Address
78/5, Adhchini Aurbindo Marg, Near BSES Office, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details









































