
Cctv Surveillance Camera - Premium Quality Material
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 30pcs |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in various sectors |
| Dimensions | 10x8x6cm |
| Operating Temperature | -10 to +50°C |
| Weight | 0.7kg |
| Video Compression | H.264 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, Remote Access, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SOFTWOC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SOFTWOC at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bareilly, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Chief Executive Officer
Mr. Radhey Gurjar
Address
59/59/1, Near Urban Co. Bank, ShyamGanj, Bareilly, Uttar Pradesh, 243005, India
surveillance camera in Bareilly
Report incorrect details






































