
Cctv Bullet Camera - Durable Weatherproof Housing | High Definition Recording, Long Lifespan, Versatile For Various Sectors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Effective Pixels | 700 TVL |
| Lens | 3.6mm |
| Min Illumination | 0.1Lux |
| IR LEDs | 36pcs |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Outdoor surveillance, perimeter security, and building monitoring. |
| Housing Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Dimensions | 200x80x80 mm |
| Weight | 500g |
| Video Output | BNC |
| Features | High resolution, IR Illumination, Weatherproof, Easy installation, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNITON TRADE INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from UNITON TRADE INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vipin Singhal
Address
78/5, Adhchini Aurbindo Marg, Near BSES Office, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details







































