
Cctv Security Camera System
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5
In Stock
Product Specifications
| Channel Spacing | Configurable 4/8/16 Channel |
| Connectivity Type | Wired (Coaxial/Ethernet) & Wireless |
| Operating Mode | Continuous, Scheduled, Motion-triggered |
| Interface | BNC, RJ45, HDMI, USB |
| License Free | Yes |
| Antenna Type | External Antenna (Wireless Models) |
| Mounting Type | Wall/Ceiling Mount |
| Transmission Power | 20dBm (Wireless) |
| Frequency Band | 2.4GHz (for Wireless Models) |
| Size | Standard Camera Housing |
| Standard | CE, FCC, RoHS Compliant |
| Technology | Analog HD / IP Based |
| Special Features | Night Vision, Motion Detection, Waterproof, Remote View |
| Remote Control | Other, Supported via Mobile App and PC Software |
| Application | Home, Office, Bank, School, Shopping Mall |
| Camera Size | 3.6mm Lens, Dome & Bullet Options |
| Screen Resolution | 720p / 1080p HD |
| Power Supply | DC 12V/2A |
| Output Formats | H.264, H.265, AVI |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07GNYPM6625N1ZU
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07GNYPM6625N1ZU
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Rohan Kumar
Address
L-1-12/1542 ,Sangam Vihar, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details


































