
Cctv Security System
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Ag Computers
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | CCTV Dome |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Varifocal |
| Power Consumption | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Image Sensor | CMOS |
| Usage | Surveillance of homes, offices, banks, and other locations |
| IR Range | 30m |
| Video Compression | H.264 |
| Operating Temp | -20°C to +60°C |
| Features | High Resolution, Excellent Quality, Secure Homes, Low Consumption, Sturdy Design, Advanced Tech, Outstanding Performance |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Supply Ability | 2000 pieces per month. |
| Packaging Details | Standard - Carton Boxes. |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAKCA7606D1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAKCA7606D1ZU
New Delhi, Delhi
Director
Mrs. Geeta Pandey
Address
Plot No B-25, Krishna Park, Khanpur, Near Aggarwal Sweet, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details

































