
Cctv Camera - Electric Night Vision, Waterproof Dome Design | Cmos Sensor, 25-30m Range, Indoor & Outdoor Security Solution
Price: 700.00 INR / Piece
(700.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x10x10cm |
| Resolution | 1080p |
| Sensor | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Weight | 500g |
| Features | Night vision, Waterproof, Wide range, High resolution, Easy installation, Durable, Reliable |
| Color | White |
| Usage | For Security |
| Frequency | 50-60 Hertz (HZ) |
| Product Type | CCTV Camera |
| Camera Type | Digital Camera |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Special Features | Water Proof |
| Application | Indoor, Outdoor |
| Power Supply | Electric |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 300 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Box. |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Color | White |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 10 |
| Stock Quantity | 50 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 700.00 INR (Approx.) |
| Mop | 10 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Brand Name | Surya Enterprises |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Type : Night Vision
Waterproof : Yes
Driven Type : Electric
Range : 25-30m
Application : Bank, College, Hospital
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Surya Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Surya Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Naresh
Address
Shop No 2 Survey No 114/12, Radhika Building, Lane Number 8, Pimple Gurav, Laxmi Nagar, Pune, Maharashtra, 411061, India
cctv camera in Pune
Report incorrect details



































