
Night Vision Cctv Camera - Hd Quality, Remote Monitoring Via Pc/phone - High Internet Connectivity, Night Surveillance Capabilities
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image sensor | 1/3 CMOS |
| Effective pixels | 600TVL |
| Lens | 3.6mm |
| Min. illumination | 0.01Lux |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 150 x 100 x 80 mm |
| Material | Metal/plastic |
| Features | Night vision, Remote viewing, High resolution, Easy installation, Durable design, Weatherproof, Affordable price, Clear footage |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Supply Ability | As per demand Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Amrutdhara Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Amrutdhara Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr Meet Patel
Address
Plot No. 155, 150 Feet Ring Road, Near Vaman Mandap, Rajkot, Gujarat, 360007, India
night vision camera in Rajkot
Report incorrect details









































