
Behringer Headphones Hps 5000 Series
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Headphones |
| Dominant Color | Black |
| Driver Size | 50mm |
| Frequency Response | 15-25kHz |
| Impedance | 32 ohms |
| Sensitivity | 102dB |
| Cable Length | 3m |
| Usage | Studio monitoring, mixing, and general audio listening |
| Features | High fidelity, Durable design, Comfortable fit, Closed-back, Studio quality |
Product Overview
Key Features
Backed by our state-of-the-art manufacturing facility, we are capable of providing our clients superior quality Behringer Headphones Hps 5000 Series. These Behringer Headphones are known for their durability, corrosion resistance, dimensional accuracy & elegant designs. Furthermore, we conduct stringent checks & tests on while manufacturing these products to ensure flawlessness.
Company Details
JDS ENTERPRISES, Established in 2006 at Delhi in Delhi, is a leading service provider of Others in India. JDS ENTERPRISES is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Others, JDS ENTERPRISES has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Aeron Mixer, Aeron Sound Processor - Sc Series, Aeron Sound Processor-XC Series, etc.
Focusing on a customer-centric approach, JDS ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Others from JDS ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, JDS ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Others from JDS ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2006
GST NO
07AKLPG4386J1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AKLPG4386J1ZR
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Durgesh
Address
No-19, Ambey Market, Koria Pul, Chandani Chowk, Delhi, Delhi, 110006, India
hp headphone in Delhi
Report incorrect details




























