
Beckhoff Kl9187 - Modular Design, High Density, Compact Size | Durable, Cost-effective, User-friendly, Easy Installation, Reliable Performance, Versatile
Price: 4000.00 INR / Piece
(4000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Features | High density, Compact design, Modular, Easy installation, Reliable performance, Cost-effective, Durable, Versatile, Easy to use, User-friendly |
| Overheating Protection | Other, Electronic overload detection |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Surface Finish | Matte |
| Operating Temperature | 0...55AdegC |
| Feature | Fuse element integrated, easy terminal distribution |
| Humidity % | 5% to 95%, non-condensing |
| Color | Light Grey |
| Connector Type | Push-in (spring clamp) |
| Insulation Material | High-quality thermoplastic |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Power Supply Terminal Module |
| Application | Power supply potential distribution in terminal systems |
| Protection Level | Other, Integrated fuse, electronic protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 100 mm x 12 mm x 64 mm |
| Weight | Approx. 65 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Standard Beckhoff Bus Terminal size |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Material | Plastic, Electronic Components |
| Connection Type | Bus Terminal system |
| No Of Poles | Single |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Cash Advance (CA), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL9187 |
| Currency | INR |
| Color | Light Grey |
| Moq | 3 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 15 |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Mop | 3 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Price | 4000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 3 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details











































