
Beckhoff Kl9186 - Compact Module | High-speed Communication, Flexible Configuration, Reliable Performance, Reduced Downtime, Improved Efficiency
Price: 4000.00 INR / Piece
(4000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Features | Compact design, Reliable performance, Easy installation, Modular design, Cost-effective, High-speed communication, Flexible configuration, Enhanced control, Reduced downtime, Improved efficiency |
| Insulation Material | Plastic |
| Efficiency | 100% Passive |
| Overheating Protection | NO |
| Shape | Rectangular |
| Humidity % | 95% RH (non-condensing) |
| Surface Finish | Matte |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Connector Type | Terminal Connector |
| Feature | Internal Bus & Power Supply Bridging |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Color | Grey |
| Product Type | Terminal Module |
| Application | Signal Distribution and Grounding |
| Protection Level | Other, Basic Electrical Protection |
| Frequency (MHz) | DC / N/A |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Negligible |
| Output Type | Passive |
| Dimension (L*W*H) | 15 mm x 52 mm x 68 mm |
| Weight | Approx. 60 g |
| Size | Standard DIN-rail |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Phase | Single Phase |
| No Of Poles | 2 |
| Material | Industrial-grade plastic, Metal contacts |
| Connection Type | Push-in & Screw Terminals |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL9186 |
| Price | 4000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 3 |
| Color | Grey |
| Stock Quantity | 15 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 3 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 3 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details











































