






Variable Speed Drive-atv930c22n4c - Application: Industrial Application
Price: 598755.60 INR / Piece
(507420.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
598755.60 INR / Piece
Weight :
172.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP20 |
| Color | GREEN-BLACK |
| Power Rating | 220KW |
| Product Type | Variable speed drive |
| Application | Industrial application |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Dimension (L*W*H) | 200 Millimeter (mm) |
| Rated Voltage | 480 Volt (V) |
| Weight | 172 Kilograms (kg) |
| Usage & Applications | 150% |
| Warranty | 1 YEAR |
| Phase | 3-PHASE |
| Input Voltage | 400 Volt (V) |
| Frequency | 60 Hertz (HZ) |
| Connection Type | 2 RJ45 1 RJ45 |
| Rated Current | 427 Ampere (amp) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Paypal, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 70 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Packaging Details | CARTUN WITH RAIP |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 507420.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 140.00 cm |
| Packsize | 2 |
| Color | GREEN-BLACK |
| Returnable | No |
| MRP | 598755.60 INR |
| Pkg Box Breadth | 60.00 cm |
| Stock Quantity | 59 |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Weight | 172.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 64.00 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | schneider |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
variable speed drives in Delhi
Report incorrect details

























