
Vacuum Cleaner
Price: 17500 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1200W |
| Capacity | 20L |
| Weight | 8kg |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 40x35x60cm |
| Usage | Industrial cleaning, workshop use, light commercial applications. |
| Voltage | 220V |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Durable design, Efficient operation, Compact size |
Product Overview
Key Features
Multipurpose wet and dry vacuum cleaner
Best in class with powerful motor for powerful suction and blower function
Company Details
Eureka Forbes kolkata, Established in 2019 at Kolkata in West Bengal, is a leading service provider of Vacuum Cleaner in India. Eureka Forbes kolkata is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Vacuum Cleaner, Eureka Forbes kolkata has made a reputed name for itself in the market with satisfactory vacuum cleaner, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Eureka Forbes kolkata has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from Eureka Forbes kolkata at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, Eureka Forbes kolkata has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from Eureka Forbes kolkata at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Sr. Circle Head
Arpandeb Mukherjee
Address
kolkata Kolkata, West Bengal, 700107, India
wet vacuum cleaner in Kolkata
Report incorrect details
























