
Smf Battery Ob 100-12 (100 Ah)
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 pc.
In Stock
Product Specifications
| Brand | OKAYA |
| Model | OB 100-12 |
| Type | SMF/VRLA |
| Rating | 100 AH |
| Warranty | 12 Months |
| Dimensions | 360x172x196 mm |
| Weight | 30.5 kg |
| Voltage | 12 V |
| 20hr | 100 AH |
| Usage | Uninterruptible power supply systems, solar power systems, and other backup power applications. |
| Features | Maintenance-free, Long life, Low discharge, Leakproof, Reliable, Eco-friendly |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Cheque |
| Supply Ability | As per client requirement Per Week |
| Delivery Time | As per quantity required Week |
| Packaging Details | Brand Packaging Available |
| Main Export Market(s) | Eastern Europe, Middle East, Africa, Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO, ICAT, Sigma Lab, FICCI, SGS, STQC, MNRE |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
70
Establishment
1958
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCA7106P1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCA7106P1ZH
New Delhi, Delhi
Sales Head
Mr. Shashank
Address
D-7, Udyog Nagar- Rohtak Road, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details






























