
Siemens Sinamics V901fl6022-2af21-1la1servomotor
Price: 75000.00 INR / Piece
(75000.00 + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Weight | 18 kg |
| No Of Poles | 4 |
| Material | Aluminium & Steel |
| Shape | Cylindrical |
| Phase | Three Phase |
| Product Type | AC Servomotor |
| Application | Industrial Automation, CNC Machines, Conveyor Systems |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 400 V |
| Energy Consumption | High Efficiency |
| Output Type | Rotational Mechanical Power |
| Color | Black & Silver |
| Dimension (L*W*H) | 380 mm x 180 mm x 140 mm |
| Connection Type | Flange Mount |
| Size | Standard Frame 100 |
| Feature | High Dynamic Response, Low Maintenance |
| Surface Finish | Powder Coated |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Operating Temperature | -20A C to +40A C |
| Input Voltage | 400 V AC |
| Power Factor | 0.95 |
| Overheating Protection | Built-In Thermistor |
| Connector Type | Circular Connector |
| Insulation Material | Class F Insulation |
| Efficiency | 94% |
| Humidity % | a 90% RH, non-condensing |
| Unit | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 75000.00 |
| Selling Price | 75000.00 |
| Brand Name | Siemens |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AEHPG3152N1ZM
Certification
Siemens authorization certificate
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AEHPG3152N1ZM
Ludhiana, Punjab
Managing Director
Mr Sanjay Gupta
Address
D 2, Hempton Court Business Park, Chandigarh Road, Ludhiana, Punjab, 141015, India
Electrical Goods Equipment & Supplies in Ludhiana
Report incorrect details





















