
Semi Automatic Chapati Making Machine 22 - Stainless Steel, 1500x800x1000 Mm | Automatic Dough, Flatbread Maker, Efficient Process
Price: 350000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1000 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 150 kg |
| Capacity | 50/hour |
| Usage | Commercial Chapati Production |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Automatic Dough, Flatbread Maker, Efficient Process, High Output, Easy Cleaning |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Fabox Kitchen Equipments Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chapati Making Machines in bulk from Fabox Kitchen Equipments Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCF3028K1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCF3028K1ZP
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Mamta Saini
Address
Plot No. RZ-F-38A STREET NO-16, SADH NAGAR-II, Palam Colony, New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details

































