
Printed Packing Tape
Price: 1000 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Color | Beige |
| Width | 48mm |
| Length | 50m |
| Adhesive | Acrylic |
| Temperature Range | 10-30°C |
| Usage | Packaging and sealing of cartons, boxes and other materials. |
| Features | Secure seals, Strong adhesion, Easy application, Cost effective, Durable packaging |
Product Overview
Key Features
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vellore, Tamil Nadu
Name
Inamul Hassan
Address
null Vellore, Tamil Nadu, 113632, India
Report incorrect details























