
Plastic Bottle Cap
Price: 0.68 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Diameter | 28mm |
| Height | 15mm |
| Weight | 2g |
| Usage | Secures plastic bottles; prevents spills and contamination. |
| Compliance | FDA |
| Features | Secure seal, Easy open, Tamper evident, Reusable, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VSR ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottle Caps & Plastic Lids in bulk from VSR ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33GPUPS7138C1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33GPUPS7138C1ZE
Kanchipuram, Tamil Nadu
Null
Vsr Enterprise
Address
null Kanchipuram, Tamil Nadu, 600128, India
Report incorrect details
























