
Omron Ra206
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | Screw Connect |
| Color | Black & White |
| Overheating Protection | YES |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Surface Finish | Matte |
| Power Factor | 0.95 |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Operating Temperature | -10AdegC to +50AdegC |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP20 |
| Feature | High Durability |
| Efficiency | 95% |
| Humidity % | a%0$?85% RH |
| Product Type | Auxiliary Relay |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50 Hz |
| Rated Voltage | 220 VAC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 50 x 40 x 80 mm |
| Weight | 220 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 220 VAC |
| No Of Poles | 2 |
| Connection Type | Screw Terminals |
| Material | Plastic |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Paypal, Others, Delivery Point (DP), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, Eastern Europe, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON RA206 |
| Price Type | fixed |
| Color | Black & White |
| Brand Name | OMRON RA206 |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































