
Omron Och
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Power Factor | 0.98 |
| Humidity % | <85% RH |
| Connector Type | Screw |
| Surface Finish | Matte |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Overheating Protection | YES |
| Efficiency | High (>95%) |
| Feature | Manual Reset, Adjustable Current Setting |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Operating Temperature | -10AdegC to +55AdegC |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | OCH (Over Current Relay) |
| Application | Industrial Automation, Motor Protection |
| Protection Level | Other, Overcurrent Protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 220-240 V AC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 85 x 70 x 40 mm |
| Weight | 350 g |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 220-240 V AC |
| Phase | Single Phase |
| Material | Polycarbonate, Copper |
| Connection Type | Screw Terminal |
| No Of Poles | 2 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON OCH |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | OMRON OCH |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 155 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details









































