
Omron Id212
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Insulation Material | PVC |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP67 |
| Efficiency | High |
| Color | Black & Gray |
| Connector Type | M8 Connector |
| Mounting Type | Panel/Surface Mount |
| Humidity % | 35-85% RH |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | Long-range detection |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | -25AdegC to 55AdegC |
| Power Factor | 0.98 |
| Product Type | Photoelectric Sensor |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP67 |
| Frequency (MHz) | 50-60 Hz |
| Rated Voltage | 12-24 V DC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | PNP/NPN |
| Dimension (L*W*H) | 34 x 20 x 12 mm |
| Weight | 200g |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 12-24 V DC |
| Size | Compact |
| Connection Type | Cable |
| No Of Poles | 2 Pole |
| Material | Plastic, Metal |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON ID212 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | OMRON ID212 |
| Color | Black & Gray |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details









































