
Omron Plc Unit, Cj2m-cpu31
Price: 47500.00 INR / Number
(47500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 24 V DC (per I/O card, if relevant) |
| Humidity | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Operating Temperature | 0C to 55C |
| Frequency | 50/60 Hz (for connected I/O, if used) |
| Efficiency | High, optimized for industrial use |
| Input Current | 0.4 A (at 5V DC) |
| Protection Level | IP20 |
| Phase | Single Phase (for control circuits) |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Main Material | Polycarbonate/ABS |
| Processing Type | Other, Programmable Logic Controller (PLC) |
| Condition | New |
| Function | Programmable control, high-speed I/O processing |
| Application | Industrial automation, process control, machine control |
| Dimension (L*W*H) | 90 mm 65 mm 89 mm |
| Power Mode | Other, DC powered |
| Voltage | 24 V DC |
| Power Consumption | 5.4 W |
| Battery Life | Up to 5 years (lithium battery backup for memory) |
| Accessories | User Manual, Mounting hardware |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Unit Type | Number |
| Price | 47500.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | SBM ELECTRIC TECHNO PVT LTD |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















