


Omron Input Module C200h-id215
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Rated Insulation Voltage | 250V AC |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Features | High Noise Immunity, Compact Design, Reliable Connection |
| Current Rating | 5 mA/point |
| Rated Current | 5 mA per point |
| Cover Material | Other, Plastic |
| Panel Type | DIN Rail Mountable |
| Rated Operation Voltage | 24V DC |
| Base Material | Other, Plastic |
| Control System | PLC |
| Cooling System | Ambient Air |
| Way | 16 Points |
| Protection Class | Class I |
| Cabinet Material | Not Included |
| Components | Input Circuitry, Terminal Blocks |
| Protection Level | Other, Standard |
| Connectivity Type | Terminal Block |
| Thickness | Standard Slot Profile |
| Product Type | Other, Input Module |
| Material | Other, Plastic and Electronic Components |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | Omron Standard |
| Surface Color | Other, Grey |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Frequency (MHz) | 50/60Hz |
| Dimension (L*W*H) | 130 mm x 35 mm x 70 mm |
| Application | Industrial Automation, PLC Systems |
| IP Rating | Other, IP20 |
| Display Type | Other, LED Status Indicators |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
analog input module in Bhavnagar
Report incorrect details

































