



Omron Cqm1-id212 Input Unit Module
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Operating Voltage | 24 V DC |
| Features | DIN rail mounting, LED status indicators, compact design |
| Cabinet Material | Plastic |
| Panel Type | Modular |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Components | Input terminals, status LEDs |
| Thickness | Standard |
| Rated Current | 4 mA per input |
| Cover Material | Other, Plastic |
| Connectivity Type | Terminal block |
| Rated Insulation Voltage | 250 V AC |
| Protection Class | Class I |
| Way | 16-point |
| Current Rating | 4 mA |
| Rated Operation Voltage | 24 V DC |
| Control System | PLC (Programmable Logic Controller) |
| Base Material | Other, Plastic |
| Cooling System | Passive |
| Product Type | Other, Input Unit Module |
| Material | Other, Plastic, Electronic Components |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | IEC |
| Surface Color | Other, Grey |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Dimension (L*W*H) | 90 x 34.5 x 80 mm |
| Application | Industrial Automation, PLC Systems |
| IP Rating | Other, IP20 |
| Display Type | Other, LED indication |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
analog input module in Bhavnagar
Report incorrect details

































