
Cctv Camera - High Definition, Remote Viewing Capability | Real-time Monitoring On Pc, Laptop, Or Mobile
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance of premises, businesses, and other locations |
| Connectivity | Wired/Wireless |
| Dimensions | 100 x 75 x 50 mm |
| Weight | 500g |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Secure Monitoring, Easy Installation, Cost Effective |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Amrutdhara Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Amrutdhara Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr Meet Patel
Address
Plot No. 155, 150 Feet Ring Road, Near Vaman Mandap, Rajkot, Gujarat, 360007, India
cctv camera in Rajkot
Report incorrect details



































