
Cctv Dome Ir Night Vision Camera With Micro Sd Card Slot
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm dia |
| Usage | Surveillance, Security monitoring, Real-time Recording |
| SD Card Capacity | 32GB Max |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Features | Night Vision, IR LEDs, SD Card Slot, Dome Design, Compact Size, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UTSAV ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from UTSAV ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2013
GST NO
24BXOPS0129Q1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BXOPS0129Q1ZU
Ahmedabad, Gujarat
CEO & FOUNDER
Mr. Utsav P. Shah
Address
303 - A Umiya Vijay Shopping Center, Opp. Umiya Vijay Bus Stop, Near Shivranjani Cross Road, Satellite, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
Report incorrect details









































