
















Ms Pipe - Feature: High Strength
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50 Kilograms
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mild Steel Pipes |
| Shape | Square |
| Type | Other |
| Material | Stainless Steel |
| Technique | Hot Rolled |
| Section Shape | Square |
| Surface Finish | Other |
| Application | Structure Pipe |
| Tolerance | A A 0.02 mm Millimeter (mm) |
| Feature | High Strength, Corrosion Resistance |
| Connection | Welded Joint |
| Alloy or Not | Non-Alloy |
| Standard | Other |
| Grade | IS 2062, A106 Gr B |
| Outer Diameter | 15 mm to 400 mm Millimeter (mm) |
| Size | Custom sizes available |
| Thickness | 1 mm to 10 mm Millimeter (mm) |
| Surface Treatment | Other |
| Length | 6 Meter Meter (m) |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Days |
| Supply Ability | 25000 Per Month |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AZDPV1035A1ZX
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AZDPV1035A1ZX
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr Raj Ashok Verma
Address
Plot No. 167-168, Balaji Industrial, Hathoda Mangrol, Surat, Gujarat, 394410, India
ms pipe in Surat
Report incorrect details



























