
Ms Pipe By Abdeali Abdulhusain Nalwala
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 6-100mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Smooth |
| Usage | Structural applications,pipelines, and industrial frameworks. |
| Standards | IS |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Versatile, Precise Dimensions |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Abdeali Abdulhusain Nalwala has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Abdeali Abdulhusain Nalwala at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Manager
Mr Nuruddin Abdeali Nalwala
Address
3/488, Near tower police chowki,Near Clock Tower, Kumbharwada, Zampa bazzar, Surat, Gujarat, 395003, India
ms pipe in Surat
Report incorrect details


































