
Ms Packing Table
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Width | 600 mm to 800 mm |
| Inflatable | NO |
| Technology | Other, Welded Construction |
| Metal Type | Other, Mild Steel |
| Artwork | Other, Plain |
| Assembly | Other, Knock Down, Easy to Assemble |
| Height | Adjustable (Typically 800 mm to 900 mm) |
| Design | Other, Simple, Functional with Storage Shelf |
| Regional Style | Indian Style |
| Furniture Type | Other, Packing Table |
| Material | Other, Mild Steel (MS) |
| Metals Type | Steel |
| Appearance | Modern |
| Folded | No |
| Stackable | No |
| Color | Blue & Grey |
| Weight | Approx 40-60 kg (depending on size) |
| Finish | Powder Coated |
| Feature | Other, Corrosion Resistant, Durable, Easy to Clean |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
70
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ACTFS8350G1ZM
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Certification
ISO-9001-2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ACTFS8350G1ZM
Gurugram, Haryana
owner
Mr Rakesh Verma
Members since
4 Years
Address
Village - Kakrola, Dlf Road, Sec 87, Gurugram, Haryana, 122505, India
Report incorrect details


























