
Mobile Cover Printers
Price: 2098635.00 INR
(2098635.00 + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Control System | Human Machine Interface |
| Size | 2000*3000mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Dimension (L*W*H) | 2000*3000mm Millimeter (mm) |
| Weight (kg) | 1600KG Kilograms (kg) |
| Plate Type | Flatbed Printer |
| Ink Type | UV Curing Ink |
| Print Direction | Other |
| Computerized | Yes |
| Width | 2000*3000mm Millimeter (mm) |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Shipment |
| Sample Available | 1 |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Week |
| Certifications | Nocai |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| FOB Port | Shipment |
| Unit | 1 |
| Unit Type | Pair/Pairs |
| Moq | 2 |
| Price | 2098635.00 |
| Selling Price | 2098635.00 |
| Brand Name | XIS |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Company Details
The printing solutions provided by Axis Enterprises are widely appreciated for their trouble free operations and latest technology. We commenced our business with an aim to provide complete sense of satisfaction to our valued customers through world class products. Since the establishment, we have been striving to supply the most advance range of UV Printer, UV Flatbed Printer, LED UV Flatbed Printer, XIS Printer, Xis1624 UV Printer and LED UV Ink. We are a well renowned Exporter, Importer, Trader, and Supplier assuring optimum quality products and timely delivery. Moreover, all our products are sourced from only reliable vendors of the market who manufacture premium quality printing systems in sync with the industry norms as well as standards. UV Printer Supplier,UV Flatbed Printer Supplier,India
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03CGRPB9361A1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03CGRPB9361A1ZN
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr Sanjeev Budhiraja
Address
1284/58, Street Number 4, Guru Nanak Dev Nagar, Basti Jodhewal, Bal Singh Nagar, Ludhiana, Punjab, 141007, India
printer cover in Ludhiana
Report incorrect details





























