
Mobile Computing Services
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 13-15 inches |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB SSD |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight | 2-3 kg |
| Usage | Remote work, data analysis, presentations, and general business applications. |
| Battery Life | 8 hours |
| Connectivity | WiFi, Bluetooth |
| Features | Portable Computing, Data Processing, Remote Access, Enhanced Productivity, Business Solutions |
Product Overview
Key Features
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.
Company Details
Pentonic Technologies, Registered in 2014 at Bengaluru in Karnataka, is a leading service provider of Others in India. Pentonic Technologies is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Others, Pentonic Technologies has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Mobile Computing services, Networking Solution Service, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Pentonic Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Others from Pentonic Technologies at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, Pentonic Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Others from Pentonic Technologies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Marketing Manager
Ms. Lency
Address
No.35, Sampige Road, Diagonally Opp State Bank Of Mysore, Malleswaram, Bangalore , Bengaluru, Karnataka, 560003, India
Report incorrect details










