
Mobile Charger - High-quality Materials, Rugged Design | Hassle-free Performance, Innovative Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Number of Ports | 6 |
| Cable Length | 1m |
| Plug Type | European |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Charges multiple mobile phones simultaneously, suitable for homes, offices, or travel. |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 year |
| Features | Multi-device charging, Convenient, Compact design, Cost effective, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Subham Electricals Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Subham Electricals Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Swarup Bareja
Address
Plot No 840, Ward No1, Sachin GIDC, Near Gali No1 Surat, Gujarat, 394520, India
Report incorrect details





























