
Mobile Charger - Premium Quality Material, High Performance , Robust And Reliable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | USB-A to Lightning |
| Input Voltage | 100-240V |
| Usage | Charges mobile devices, such as iPhones and iPads, using a standard USB-A Lightning connector |
| Features | Fast charging, Durable build, Compact design, Reliable power, Safe charging |
| Payment Terms | Others |
| Main Domestic Market | All India |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Delivery Time | 1 Week |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aroon Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Aroon Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Madhubani, Bihar
Proprietor
Mr. Aroon Kumar
Address
Block- Kariot, Laukih, Near By - Government Girls Secondary High School, Madhubani, Bihar, 847108, India
Report incorrect details

































