
Mobile Charger - Premium Quality Materials, High Performance , Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Color | Black |
| Connector Type | Mini-USB |
| Dimensions | 60x40x30 mm |
| Weight | 50g |
| Warranty | 1 year |
| Standards | CE, RoHS |
| Usage | Charges mobile phones, and other compatible devices |
| Features | Fast charging, Reliable power, Compact design, Durable build, Multiple tips |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Uday Bhan Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Uday Bhan Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Uday Bhan Singh
Address
Plot no-A-61, Gali no-3, west Vinod nagar, Near ram ram mandir, Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details



























