
Mobile Charger - Universal Compatibility, Easy Handling, High-quality Packaging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cord Length | 1m |
| Connector Type | DC |
| Usage | Mobile phone charging |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 60x40x30 mm |
| Compliance | BIS |
| Features | Easy handling, Perfect packaging, High compatibility, Widely used, Market leading prices |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bhagwati Comunications has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Bhagwati Comunications at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Pawan Kumar
Address
3056, Basement, Gali no-37, Beadon Pura, Karol Bagh, near- Gaffar Market, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details










































