
Mobile Charger - Durable Multi-device Compatibility, Customizable Design With Four-layer Safe Packaging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro-USB |
| Usage | Charges mobile phones and some laptops |
| Safety Standards | CE |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 50x30x20 mm |
| Features | Fast charging, Durable build, Safe usage, Wide compatibility, Customizable |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GJMR MECHATRONICS LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from GJMR MECHATRONICS LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
Delhi, Delhi
Managing Director
Mr. Ravish Bhatia
Address
Flat No-202, Dayal Building, Narela Road, Alipur, Delhi, Delhi, 110036, India
mobile battery charger in Delhi
Report incorrect details
































