
Mobile Battery - Lithium Polymer 3000 Mah, 69.5 X 45 X 4.5 Mm, Black | Long Lasting, Tear Resistant, High Strength, 1 Year Warranty
Price: 120.00 INR / Piece
(120.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Dominant Color | Black |
| Capacity | 3000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Chemistry | Li-ion |
| Dimensions | 65x45x5 mm |
| Weight | 30g |
| Certifications | CE |
| Usage | Powering mobile phones and other portable devices |
| Features | Long life, High power, Reliable, Durable, Safe |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Moq | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Mop | 5 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 120.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 50 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PHONELEMENTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from PHONELEMENTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
2
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ABAFP5062A1ZR
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ABAFP5062A1ZR
Sonipat, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Gaurav Batra
Address
GF, Hemnagar, Near Reliance Mart, Sonipat, Haryana, 131001, India
Report incorrect details



































