
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Dominant Color | Red |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Capacity | 1000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | 25g |
| Usage | Powers mobile phones, providing extended usage time. |
| Features | Long life, Reliable power, Easy install, Premium quality, Compact design |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hissar, Haryana
Managing Director
Mr. Arun Baweja
Address
Branch Office: Shop No 116, 1st Floor, Auto Market, Hissar, Haryana, 125001, India
Report incorrect details































