
Mobile Battery - High-performance Lithium-ion | Compatible With Samsung, Nokia, Micromax
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Gray |
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 800mAh |
| Chemistry | Li-ion |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powering Nokia phones, BL-5C model |
| Features | Power Source, Reliable backup, Long life, Easy Install, Compatible devices |
Product Overview
Key Features
All brands type available like Samsung, Nokia, Micromax etc..
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P.R Mobile Accessories has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from P.R Mobile Accessories at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Varun Gupta
Address
Ward NO- 598A, Sri nagar, Rani bagh, Delhi, Delhi, 110034, India
mobile battery in Delhi
Report incorrect details
































