
Mobile Battery By Looks International Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Chemistry | Li-ion |
| Capacity Range | 1000-2000mAh |
| Voltage Range | 3.7V |
| Dimensions Range | 30x40x10 mm |
| Weight Range | 10-20g |
| Usage | Powering mobile phones and other portable devices |
| Standards Compliance | IEC 62133 |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Mobile use, Lithium-ion |
Product Overview
Key Features
BATTERY :-
BLBT-O4 BLBT-09 BLBT-010 BLBT-020
POLY * HIGH CLASS * SLIDER * CLASS
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LOOKS INTERNATIONAL PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from LOOKS INTERNATIONAL PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
16
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AABCL4051G1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABCL4051G1ZR
Mumbai, Maharashtra
Managing Director
Mr. Arafat Haroon Merchant
Address
Office No. 13, 2nd Floor, Manish Market, Palton Road, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
Report incorrect details





































