
Mobile Battery - High-quality Assembled Units | Easy To Install, Long Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model Number | S5360 |
| Type | Li-ion |
| Capacity | Range |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | Approx 30g |
| Certification | ISO 9001 |
| Usage | Mobile phone power |
| Features | High capacity, Long life, Easy install, Easy operate |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to install
Easy to operate
Long service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G-charge Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from G-charge Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Karnal, Haryana
Founder
Mr. Gaurav Verma
Address
Plot No. 16, 118/7, Milestone GT Road, NH-1, Karnal, Haryana, 132001, India
Report incorrect details







































