
Mobile Battery - Premium Quality Material, High Durability | Extensive Life Span And Modern Technology Integration
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Dominant Color | Silver |
| Capacity | 1500 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Dimensions | 50x35x5 mm |
| Weight | 20g |
| Standards | CE, RoHS |
| Usage | Powers mobile phones and other compatible devices. |
| Features | Long life, High quality, Reliable power, Compact design, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ORTEL ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ORTEL ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCO1398M1Z1
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCO1398M1Z1
Delhi, Delhi
Director
Mr Ravikant Gupta
Address
Plot No-89/1, Jagatpuri, Near PNB Bank, Karkardooma Court, Delhi, Delhi, 110051, India
mobile battery in Delhi
Report incorrect details





































