
Mobile Batteries - Long Lasting Lithium-ion | Safe Use, Versatile Compatibility, Unmatched Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery Type | Lithium-ion |
| Capacity Range | 1000-3000 mAh |
| Voltage Range | 3.7-3.8 V |
| Dimensions Range | Vary |
| Weight Range | 10-50 g |
| Compliance | CE, RoHS |
| Usage | Powering smartphones and mobiles |
| Features | Long lasting, Safe use, Exclusive price, Multiple types |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Electricwala has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Electricwala at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Huzaifa
Address
Shop No 12/A, 1St Floor, Manish Market, Chhatrapati Shivaji Terminus Area, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
Report incorrect details





























